Menu Zamknij

Czy twój samochód opłaca jeszcze się naprawiać?

Czy twój samochód opłaca jeszcze się naprawiać

Czy twój samochód opłaca jeszcze się naprawiać? 🛠 Czy może wysłać go na złom☠? Dziś postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Podejmując tak ważną decyzje trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Odpowiedź nie jest jedno znaczna. Każdy z nas musi zadać sobie pytanie co jest dla niego najważniejsze. Rozważmy zatem te kilka kwestii które mogą przechylić szale na jedną bądź drugą stronę:

Wiek Samochodu

Wiadomo im starzysz samochód tym jego wartość jest mniejszą a nawet częste naprawy czy modernizacje nie podniosą już wartości rynkowej twojego samochodu. Naprawy będą coraz częstsze. Wymieniając jedną rzecz, za krótki okres czasu może popsuć się kolejna i kolejna W tym momencie samochód zamienia się w skarbonkę bez dna. Wkładamy tylko pieniądze. Naprawy będą coraz częstsze. W pewnym momencie trzeba będzie podjąć tą decyzję.

Korozja

Razem z wiekiem zaczyna się  również pojawiać korozja. Niektóre modele samochodu są bardziej na nią podatne a niektóre mniej. Niemniej jednak trzeba mieć to na uwadze że nawet jeśli na bieżąco  dokonywałeś napraw swojego samochodu. Prędzej czy później „ruda” dopadnie twój samochód. Nawet jeśli wymienisz jeden element to to za rok może będziesz musiał naprawić drugi.

Stłuczka – szkoda całkowita

Stłuczka – szkoda całkowita – szkoda całkowita nie zawsze oznacza że samochodu nie opłaca się naprawiać. Często dzieje się tak w przypadku napraw samochodów w ASO. Stawki w tych warsztatach za godzinę naprawy są bardzo wysokie. Samochód można oddać w ręce nieautoryzowanego warsztatu który naprawi szkodę. Niemniej jednak im starszy samochód tym jego naprawa będzie mniej opłacalna. Trzeba też mieć na uwadze że nasz samochód nie będzie już bezwypadkowy.
Więcej o szkodzie całkowitej przeczytasz tutaj https://www.mfind.pl/akademia/polisa-oc-2/szkoda-calkowita-z-oc-i-ac/

Mamy nadzieje że pomogliśmy znaleźć odpowiedź na pytanie Czy twój samochód opłaca jeszcze się naprawiać?

Jeśli podjąłeś już decyzję i zdecydowałeś się na złomowanie samochodu, pamiętaj że możesz liczyć na naszą pomoc zadzwoń 511 819 404

lub wypełnij nasz formurz kontaktowy Kontakt

 

Call Now Button